Součástí každého pořadu je diskuse s dětmi, odpovědi na dotazy všeho druhu, prodej knih i obrázků za snížené ceny a následná autogramiáda.
Krátkou video-ukázku jedné z besed naleznete zde.


pro I.st. ZŠ

PŘÍBĚHY O PANOVNÍCÍCH

Příběhy o Rudolfu II.-obálka

"Zajímají se vaše děti o českou historii? "
Pak je kniha o významném českém panovníkovi Rudolfu II. určena právě jim.
Rudolf II. vyrůstal mezi přísnými lidmi, propadal podivným náladám, ohrožoval přátele dýkou. Nechtěl se za žádnou cenu vzdát trůnu. Opravdu hledal Golema? Skutečně založil první zoologickou zahradu? Jaké poklady nashromáždil a co se s nimi stalo? Na to všechno najdou děti odpověď právě v této knížce.


Příběhy o Karlu IV.-obálka

"Tak, kdo to tedy byl Karel IV.?"
Chlapec, kterému se stýskalo po mamince. Rytíř, který bojoval proti nepřátelům i zákeřným loupežníkům. Král a císař, který vybudoval úžasné stavby. Manžel čtyř žen, tatínek několika dětí. Tím vším byl. O tom, co vykonal pro naši zemi, si budete číst a povídat se samotnou autorkou.


pro II. stupeň ZŠ

Světové objevy

Lví kouzlo-obálka

Poznejte na stránkách knihy dobrodružný život Emila Holuba, od jehož narození letos uplyne 170 let. Tohoto cestovatele neobdivovali jen Češi, které ohromil rozsáhlými sbírkami ze svých cest, ale i samotní Afričané. Jako lékař mnohé z nich uzdravil, a když si dokázal ochočit i opuštěné lví mládě, domorodci před ním začali ve strachu a úctě uhýbat. Ovládal totiž lví kouzlo.

Ďáblova písmena-obálka

Kapitán La Pérouse, plul, jak se říkalo, z neštěstí do neštěstí. Přesto objevil mnoho důležitých námořních cest i dosud neznámých míst. Beseda se spisovatelkou Martinou Drijverovou a ilustrátorem Vojtěchem Otčenáškem nad knížkou „Ďáblova písmena“. Děti si uvědomí nejen, jak významné jsou objevy v nejrůznějších oblastech, ale i to, jak lidský přístup může výzkumy ovlivnit.

Duchové na mé lodi-obálka

Jsou tady. Slyším je! Chodí po palubě, naříkají. Duchové. Duchové jsou na mé lodi! Říkal jsem Margaret, že má na vyvolávání duchů zapomenout. Je to přece podvod. Ale když přijdou sami…? Elisha Kane byl kapitán záchranné výpravy, která se měla vydat po stopách polárního objevitele Johna Franklina. Expedice vyrazila k severu v květnu roku 1853. Když se po dlouhých a vyčerpávajících měsících přiblížila k severnímu pólu, na palubě se začaly dít zvláštní věci…

STÁLÁ SLEVA

pro I.st. ZŠ

Poznáváme přírodu

Pozorování v přírodě-obálka   Tajemné a kouzelné stromy-obálka

"Pozorujte přírodu jako Ondřej a Hanka, kteří po celý rok týden po týdnu zaznamenávají vše, čeho si všimli na svých toulkách přírodou do svého deníku. Oba kamarádi vás budou na stránkách při zkoumání přírody inspirovat.
A víte, že i stromy mají svá tajemství? Některé mají i kouzelnou moc. Proč se lidé klanějí dubu? Třeba proto, že dokázal odolat čertu!


Interaktivní pořad s loutkami, autorským čtením a soutěží se spisovatelkou Martinou Drijverovou a ilustrátorem Vojtěchem Otčenáškem nad knížkou „Pozorování v přírodě“ a nejčerstvější NOVINKOU "Tajemné a kouzelné stromy". Děti soutěží nejen v přírodovědných znalostech, ale hovoří i o otázkách ochrany přírody.

STÁLÁ SLEVA

pro I. stupeň ZŠ

Památná místa Čech a Moravy

Tajemný kůň-obálka   Ztracený trpaslík-obálka

Putování po nejzajímavějších místech naší země s knížkami "Tajemný kůň" a "Ztracený trpaslík"

Děti se seznámí s památkami sedmi největších měst České republiky a projdou nejtajemnější jeskyně v Čechách i na Moravě.

STÁLÁ SLEVA

pro I. stupeň ZŠ

Zlobivé děti

Zlobilky-obálka   Příšerné zlobilky-obálka   Nezbedníci-obálka   Sísa-obálka   Sísa-obálka


Jak a proč vznikly tyto knížky v edici „Druhé čtení". Úvod o podstatě spisovatelské práce.
Diskuse o "zlobení" kluků a holčiček - co zlobení ještě je a co už není, co je fantazie a co lhaní. Do tohoto tématu mezi Zlobilky a Nezbedníky samozřejmě patří i stará známá Sísa Kyselá. Jak se autorce psaly příběhy o zlobivých dětech a proč si je děti tolik oblíbily?

Cesta českou historií I

České pověsti-obálka   Dějiny očima psa-obálka   Dějiny očima psa-obálka

Při procházce naší historií nahlédnou děti prostřednictvím poutavého čtení paní autorky hned do dvou knížek. Do českých pověstí převyprávěných tak, aby jim malé děti rozuměly a do knížky jejímž průvodcem a pozorovatelem je pes. Jak to všechno viděl on?

pro II. stupeň ZŠ

Boj dobra a zla

Chrlič-obálka   Kouzlo woodoo-obálka

Beseda s oběma autory. Vojtěch Otčenášek se představí nejen jako ilustrátor obou knížek, ale i jako autor Chrliče. Společně s paní Drijverovou zavedou děti do světa tajemna.
Všichni se setkáváme s dobrem a zlem kolem nás, ale umíme je od sebe rozlišit? Co je ještě dobré a co je už zlé?

STÁLÁ SLEVA

pro I. i II. stupeň ZŠ

Postižené děti mezi námi

Domov-obálka   Velké věci malé věci-obálka

Součástí příběhů obou knížek je i soužití s mentálně postiženými dětmi. V besedě pro I. stupeň je kladen důraz na Domov pro Marťany.
Jak přijme Michalu v novém bydlišti nová třída? Najde si kamarádku? Jak si zařídí svůj pokojíček? A hlavně jak se bude v novém prostředí dařit bráškovi Martinovi, s kterým je trochu víc starostí, protože je jiný než ostatní děti? Snad se Michale podaří všechno vyřešit, aby se nový domov stal tím nejhezčím místem na světě. Místem, kde by se mohlo líbit i Marťanům.

A v besedě pro stupeň II. je naopak zdůrazněna kniha Malé věci velké věci.
Rozhodování, kam dál po základní škole, rozvod rodičů, rozpad dosavadního života, ale i nové vztahy, lásky a problém s postiženým bráškou – jak se s tím vším vyrovnat?

pro II.stupeň ZŠ

Cesta českou historií II

Lásky spisovatelů-obálka   Lásky hudebníků-obálka   Lásky malířů-obálka

Pořad jako doplněk k výuce českého jazyka, literatury a dějepisu.


Čeští panovníci-obálka

Povídání a čtení z knížek, které odhalí nejen dětem mnohé zajímavosti o českých spisovatelích, hudebnících, malířích ale i českých panovnících.
Panovníci vládli naší zemi. Dobře, hůř nebo úplně špatně. Bojovali, ženili se, měli děti. Měli své zájmy, záliby, povahové zvláštnosti i nemoci. To vše ovlivňovalo jejich životy. Byli jako my – taky jenom lidi…
O slavných osobnostech víme, že se narodili… tvořili… a zemřeli. Ale měli i osobní život – a ten se v jejich tvorbě samozřejmě projevil.
Všechny knížky děti zcela jistě zaujmou. Znají data velkolepých bitev, díla slavných autorů, ale jací ve skutečnosti byli lidé, o kterých se píše v učebnicích?

Tato beseda je možná také za přítomnosti ilustrátora těchto knížek
Vojtěcha Otčenáška


pro 8. až 9. tř. ZŠ

Jak se stát spisovatelem a scenáristou

Vyprávění o literární tvorbě a vzniku knížek, seznámení s možností uplatnění vlastní tvorby. Diskuse, odpovědi na otázky.
Předem je možno zaslat práce dětí, které budou na besedě vyhodnoceny (a případně odměněny).


pro středoškoláky

Literární tvorba a její uplatnění

Beseda na téma kniha, scénář a drobné žánry. Autorka seznámí studenty s možnostmi profesionální tvorby. Předem je možno zaslat literární práce, které budou posouzeny a vyhodnoceny.
Diskuse o budoucnosti studentů v oblasti literární tvorby.